media

Jakie suplementy należy przyjmować podczas cyklu SAA?

Przyjmowanie sterydów anabolicznych niesie za sobą wiele nieporządanych i niebezpiecznych dla zdrowia skutków ubocznych (tymczasowych oraz trwałych).

Odpowiednie przygotowanie się do cyklu SAA pozwoli na ich ograniczenie i zadbanie o własne zdrowie za pomocą leków oraz suplementów.

Przyjmowanie doustnych sterdydów z grupy 17-AA (17 alfa-alkilowanych) takich jak Dianabol, Turanabol, Winstrol, Anavar powoduje uszkodzenia komórek wątroby. Poodstawowe enzymy wątrobowe to aminotransferaza alaninowa ALAT i aminotransferaza asparaginowa AspAT, AST. Już znikome uszkodzenie komórek wątroby powoduje zwiększenie ich aktywności we krwi. Wartości wysokie, sięgające kilku tysięcy (normą jest wartość poniżej 40 U/l), zazwyczaj oznaczają wirusowe uszkodzenie wątroby. Wyniki przekraczające normę mogą się łączyć z mechanicznym uszkodzeniem tego narządu np. żółtaczką, kamieniami w woreczku zółciowym lub też z inną formą ucisku na drogi żółciowe. Inne skutki uboczne które mogą powodować to: niewydolność nerek, zmiany sercowo-naczyniowe, trądzik, upośledzone lipoproteiny o profilu cholesterolu, LDL (lipoproteiny o małej gęstości) i HDL (lipoproteiny o dużej gęstości).

Przedstawiamy poniżej suplementy które zaleca się stosować aby zminimalizować skutki uboczne:

- Witaminy i minerały - to składniki niezbedne do własciwego funkcjonowania organizmu. Jako, że nie jesteśmy w stanie przyswoić wszystkich witamin i minerałów z pożywienia, ważne jest, aby regularnie je dostarczać w postaci suplementów diety. Wybierzcie bezpieczne źródło takie jak apteka lub sprawdzony producent.

- Kwasy tłuszczowe omega 3 są niezbędne dla Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia. Każda pojedyncza komórka w Twoim ciele, a szczególnie tkanki twojego mózgu, potrzebują kwasów tłuszczowych omega-3 do prawidłowego funkcjonowania. Najważniejsze z nich to EPA i DHA, bardzo często dostarczane w zbyt małych ilościach. Głównym źródłem są tłuste ryby, owoce morza, orzechy oraz oleje roślinne. Udowodniono, że przyjmowanie kwasów tłuszczowych omega-3 pomaga w leczeniu depresji, chorób serca, poprawia wzrok, pamięć a także korzystnie wpływają na nastrój, ciśnienie krwi, oraz profile lipidowe LDL i HDL.

Reasumując jest to niezbędny składnik diety podczas przyjmowania środków anabolicznych.

Zalecane dawkowanie od 3000 do 4000 g dziennie między posiłkami.

- Witamina C - ma niezwykle istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ze względu na swój udział w wielu różnych procesach. Pomaga w funkcjonowaniu układu odpornosciowego, wpływa na wytwarzanie i zachowanie kolagenu, przyspiesza gojenie ran, odpowiada za poprawne funkcjonowanie układu krążenia i serca, obniża ciśnienie krwi, chroni przed miażdżycą i odkładaniem się cholesterolu, poprawia przyswajalność żelaza, uczestniczy w regeneracji witaminy E, jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów który likwiduje wolne rodniki oraz chroni nasz organizm przed zmianami nowotworowymi.

Zalecane dawkowanie od 1000 do 5000 mg dziennie.

- Heparegen - 17-alfa-alkilowane sterydy doustne mogą powodować uszkodzenia komórek wątroby. Heparegen jest lekiem wydywanym na receptę który zawiera substancję czynną wspomagajacą rozkład toksycznych związków chroniąc w ten sposób wątrobe przed szkodliwym działaniem  toksyn bakteryjnych, wirusowych oraz leków i alkoholu.

Zalecane dawkowanie 200 mg dziennie w dwóch dzielonych dawkach.

- Hepatil Complex 4w1 - suplement diety który zawiera cholinę oraz lecytynę sojową.  Dodatkowo wzbogacony witaminami z B oraz witaminą E.  Wspomoże on prawidłowe funkcjonowanie wątroby, przyczyniając się również do utrzymania właściwego metabolizmu tłuszczów.

- Fitolizyna jest stosowana w chorobach układu moczowego. Wykazuje właściwości bakteriostatyczne i przeciwzapalne. Działa również przeciwbólowo. Oprócz tego wykazuje właściwości normalizujące równowagę koloidowo – krystaloidową w moczu, co wpływa na zmniejszenie możliwości gromadzenia się kamieni moczowych. Jak już wspominaliśmy stosowanie sterydów anabolicznych może wplywac niekorzystnie na nerki, dlatego profilaktyka bedzie jak najbardziej wskazana.

Powyżej znajduję się lista suplementów / leków które powinny pomóc w zminimalizowaniu skutków ubocznych związanych z używaniem sterydów anabolicznych.

Pozdrawiamy,

Underpharm.pl

Komentarze: 0

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Your email address cannot be published. Required fields are marked*